ממשלת ישראל רואה חשיבות לאומית בשימור סיפורן ומורשתן של קהילות ישראל יוצאות ארצות ערב ואיראן. זאת, כחלק ממאמץ לאומי להנחלת ההיסטוריה התרבותית, החברתית והפוליטית של הקהילות לכלל אוכלוסיית מדינת ישראל. כך, גם לשם מיצוב מורשתן כחלק מסיפור התקומה הלאומי של המדינה, לרבות חיזוק הבסיס ההיסטורי, התרבותי והרוחני של קהילות אלה בזהות הלאומית הישראלית.

במסגרת זו, ביוזמתם של המשרד לשוויון חברתי , משרד החינוך ובשיתוף יד יצחק בן צבי, מבוצעת ההתמודדות הארצית שלפניכם שעניינה קהילות היהודים יוצאי ארצות ערב ואיראן.

אנו מזמינים אתכם - כיתות, יחידות, קבוצות ומשפחות להתמודדות מאתגרת ומרתקת שנועדה להעשיר אתכם במורשתן המופלאה והעשירה של אחד עשר הקהילות.

הצטרפו אלינו למסע לימודי מתגמל בהנאה ובפרסים יקרי ערך באמצעות האתגר החדשני שפותח במיוחד עבורכם על ידי דן חמיצר.

בהצלחה רבה,
מטה החידה "ולפאתי מזרח"
פיתוח HTML5

מתמודדים יקרים,  

הנכם מוזמנים בזאת להצטרף להתמודדות ארצית מלהיבה ומתגמלת שנבנתה במיוחד עבורכם סביב מורשתן המופלאה והעשירה של גלויות יהודי ארצות ערב ואיראן. 

על כל כיתה / קבוצה / יחידה / משפחה  להירשם כאן באתר, לבחור לעצמה שם מגניב ולקבוע מטעמה איש קשר שיהיה אחראי לשיגור הפתרונים שחשפתם. (כל גולש יכול לצפות חופשי בכל תכני הממשק אולם לצורך שיגור פתרונים יש צורך להיכנס באמצעות שם וסיסמא.)

על מגרש ההתמודדות תמצאו 11 לווייני ארצות מוצא שכל אחד מהם מכיל שני אתגרים -סה"כ: 22  חידות.
לחיצה על כל ארץ מוצא תפתח עבורכם שתי חידות. ליד כל חידה תמצאו עולם תוכן חשוב ומרתק שמצפין את הפתרון המבוקש לחידה שלידו. כל פתרון הנו בן מילה אחת או שתיים. את הצעת הפתרון שלכם תוכלו לשגר באמצעות ספח פתרון שצמוד לחידה.
משימתה של כל כתה/ קבוצה מתמודדת הנה לפצח במהלך שלושת חודשי ההתמודדות, את מרב חידות האוצר. תוכלו להצטרף למרוץ לכל אורכה של ההתמודדות. להקלת המשימה, תמצאו לצד החידה רמז מקל.
כל ארץ מוצא שפוצחו שני אתגריה, תסומן כנכונה על מגרש המשחק באמצעות שינוי צבעה והיא תיסגר למתן פתרונים נוספים. ולכן, לכל כתה מתמודדת תמצא בכל זמן תמונת צבעי תחנות שונה - על פי הצלחתה בפיצוח המשימות.
והשאלה: מי תהיינה הכתות/הקבוצות שיצליחו לשנות את צבעם של לפחות ששה מלווייני אוצר ולהבטיח בכך את עלייתן לשלב חצי הגמר.
ב-1 בספטמבר 2017 תסתיים ההתמודדות ויוכרזו הקבוצות שזכאיות להתמודד בשלב חצי הגמר האינטרנטי שייערך ביום ובשעה שייקבעו,  מול אתגר מיוחד שתקבלו כאן על הממשק.
עשר הקבוצות שינצחו בשלב חצי הגמר האינטרנטי (אלו הקבוצות שיפצחו ראשונות את חידת חצי הגמר) תעלינה לגמר היוקרתי  שבו תידרשנה להפיק במהלך החופש הגדול, סרטון יו-טיוב קצר (עד שלוש דקות) בנושא: "ולפאתי מזרח קדימה". הסרטון יעמוד לשיפוט חבר שופטים מכובד.
שלוש הקבוצות ש תזכינה במקומות הראשונים, יזכו להרבה כבוד, יוקרה   ופרסים יקרי ערך שיוענקו להם באירוע מושקע וחגיגי שייערך ביד בן צבי בירושלים. בהצלחה,

הפתרונים לחידות ושמות הזוכים יעלו כאן עם תום ההתמודדות.

הרשמה
כניסה
שכחתי סיסמא
פתרון אינו נכון, אנא נסו שוב.
שליחת פתרון
פתרון נכון!